Píšu ti podle Sybila

13. června 2014 v 6:14 | Mr. Sybil |  Téma týdne
Proč si vlastně lidé od jakživa tak rádi píší a co je na tom tak skvělého? To se asi nikdy nedozvíme, ale dopisy, vzkazy či milostná vyznání si psali všichni lidé, všechny národy, všechny generace, děti i dospělí a proč tomu tak je? Např. takové vyznání lásky. To je slovy jeden z největších problémů. Každý se bojí, nenalhávejme si něco jiného. Takový dopis, ve kterém to dívce napíšeme je přeci jen o hodně snažší. V dnešní době už papír nahradily smsky, později icq, skype a facebook. Nikdy to nebude takové, jako prostě říct: ,,Miluju tě Iveto!" ale upřímně, někteří z nás zde sedících a zde čtecích to neřekli dodnes. Ale válná většina z nás k tomu někdy použila dopis, vzkaz či facebook nebo milostnou sms kde stálo: Sarko, asi te miluju vis? Odepis prosim Vasek. Ano, ano, ano! I takhle to někdy chodí. Ale i ti z nás, kteří dávají přednost jiným metodám určitě někdy nějaké to milosté psaní sesmolili. Minimálně ve škole na prvním stupni, kdy jsme byli zamilováni do spolužačky či spolužáka kteří seděli ob lavici od nás. Všichni to dobře znáte. Na lavici přistane zmačkaný papír a v něm se nachází: ,,Miluju tě" Dotyčný jedinec se většinou neudrží na uzdě vzhledem nízkému věku a pokud dotyčný pisálek není jeho typ, může se po třídě rozlíhat křik adresáta, kterému to hold nesedlo. Nějak tak jsem to měl i já se svou dávnou dětskou láskou. Odesílatel byl natěšen na tu sladkou odezvu: ,,Anooo" a místo toho se z úst adresátky dětským upištěným hláskem ozvalo:,,Ty blbečkuuuu!" Mnú a bylo po lásce a nadšení, neboli lidově bylo prostě po prdeli. Od té doby jsem už napsal jen jednu milostou zprávu a v té stálo jen: ,,Ano". Tím jsem odpověděl odesílatelce na její ,,líbesbrýf"
Lidé si ale písmem neřeší jen milostné záležitosti. Někdy jde o opravdu ohavné výhružky, které by opět odesílatel nedokázal říct někomu do očí, tak je raději pošle poštou. Velice oblíbené jsou nábojnice v obálce, fotografie vašich blízkých, výhružné vzkazy, které ovšem ve většině případů nejsou ani gramaticky správně napsané.
Ale jak jsem už říkal, lidé si píší od nemapěti a je už jedno jestli formou dopisu nebo sms zprávy nebo facebooku. Řeší se tu naprosto běžné věci ale i milosté příběhy, výhružky a jiné. Vždy je snadnější danou věc napsat než říct na plnou hubu.
Mr. Sybil
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama