Tinitus (šelesty, hlasy, pískot)

20. června 2014 v 2:58 | Mr. Sybil |  Téma týdne
Na toto téma nejspíš napsala spousta lidí příběhy ze záhrobí, o hlasech, které nám říkají co máme dělat atd. atd. Mám sice příběhy ze záhrobí víc než rád, ale na toto téma jsem se rozhodl napsat jiný článek a to na téma tinitus.
Co je to tinitus? Tak jak bych začal. Pokud někdy někdo zažil takové to klasické pískání v uších po koncertě vaší oblíbený kapely, tak právě tomu se říká tinitus. Trpí tím téměř každý alespoň jednou za čas. Tinitus vzniká z hluku, častého zaléhání uší ale i z častých zánětů. Někdy jde i o psychickou poruchu které se jen těžko zbavíme. Má mnoho podob a lékaři neznají jeho původ, ani způsob jak ho úplně vyléčit.
Někomu píská v uších, jinému šumí, praská ale jsou i případy, kdy jedinec slyší stále dokola dětskou říkanku. Jedná se už o částečnou schyzofrenii. Ovšem ani takových případů není málo. Jedinec slýchá hlasy a může to vygradovat natolik, že skončí v léčebně. Většinou se ale jedná právě o nepříjemné pískání, šelesty a podobně. Slýcháme je v mírné podobě ale také velmi hlasité. Někdy to připomíná zpětnou vazbu reproduktoru a mikrofonu. Někomu píská v uších celé dny i noci a není způsob jak to utlumit. Je to něco naprosto šíleného. A jak to všechno vím? Jsem jedním z nositelů nemoci zvané tinitus. Jelikož jsem muzikant rockové kapely, tak mé uši dostávají zatraceně zabrat, Proto všem hudebníkům doporučuji už jako prevenci muzikantské chrániče sluchu. Na internetu jich najdete velké množství. Svůj sluch jsem začal chránit příliš pozdě ale zatím na to nejsem nejhůř. Ale storpocentně také ne. Každé ráno se budím a slabě mi píská v uších. Někdy pískání slyším celý den a neustává ani na minutu a jeho intenzita se zvyšuje. Někdy je to neúnosné a nezbývá moc k bití hlavou proti zdi.

Mr. Sybil
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama